Wzór listu motywacyjnego informatyk

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń ten artykuł:

Adam Nowak

Warszawa

 

Sz. P. Adam Kowalski

Firma XYZ

Warszawa

 

Szanowni Państwo,

W serwisie ogłoszeniowym XYZ.pl znalazłem Państwa ogłoszenie o pracę na stanowisku informatyka. Biorąc pod uwagę fakt, iż jestem osobą wykwalifikowaną w tym kierunku, pozwoliłem sobie skompletować dokumenty aplikacyjne oraz wysłać je do Państwa, celem przedstawienia swojej kandydatury.

Przybliżanie swojej sylwetki rozpocznę od wspomnienia, iż jestem absolwentem Politechniki Rzeszowskiej, a dokładniej wydziału Informatyki. Fakultet, który ukończyłem to Programowanie. Od samego początku kształcenia się na obranym kierunku, postanowiłem gruntownie zgłębiać tę dziedzinę, ponieważ poza przyszłym sposobem na zarobek, branża IT jest równocześnie moją pasją. Od lat interesuję się nowościami na rynku informatycznym. Połączenie hobby z wiedzą zdobytą przez pięć lat studiów pozwoliło mi na wyszlifowanie niezbędnego zaplecza merytorycznego oraz dużego doświadczenia przygotowującego do podjęcia stałej pracy w zawodzie informatyka. Pomimo zakończenia nauki na szczeblu wyższym, samodzielnie zaznajamiam się i ćwiczę w kierunku programowania w różnych językach. Wykazuje się zadowalającym poziomem programowania w C++ oraz Java. Dodatkowo znam wszelkie technologie internetowe, takie jak chociażby kaskadowe arkusze stylów CSS czy PHP. Nie są mi obce również Java Script oraz xhtml. Nie ukrywam również, że wybierając miejsce przyszłej pracy, staram się szukać takich podmiotów, które wymuszą na mnie konieczność dalszego rozwijania się. Patrząc na prestiż i prężne działanie Państwa firmy, śmiem twierdzić, że jest to idealne środowisko do ciągłego podnoszenia swych kwalifikacji oraz stawiania sobie co krok nowych wyzwań, by móc podążać w tym jakże dynamicznie zmieniającym się świecie informatycznym.

Przez kilka miesięcy udało mi się owocnie współpracować z przedsiębiorstwem XYZ. Ponadto założyłem własną działalność gospodarczą, podejmując się indywidualnych zleceń na wykonywanie różnorodnych stron www, serwisów oraz sklepów. Jestem osobą otwartą, chętną do nauki i zainteresowaną nie tylko w obranej ścieżce zawodowej, ale także pobocznych gałęziach IT. W związku z tym, uczestniczyłem w konferencjach i szkoleniach organizowanych przez giganta informatycznego Google. Znam podstawy pozycjonowania i rozumiem konieczność optymalizacji pod kątem SEO. Dodatkowo posiadam dobre zaplecze językowe w postaci biegłej znajomości języka angielskiego nie tylko w mowie, ale także na piśmie.

Podjęcie się pracy w Państwa firmie byłoby dla mnie szansą na to, aby zdobywać nowe doświadczenia oraz łączyć pasję z obowiązkami zawodowymi. Jako osoba zorganizowana oraz komunikatywna, wykazuję się w pracy zarówno zespołowej, jak i idealnej. Staram się do powierzanych mi projektów podchodzić w sposób kreatywny. Umiem pracować pod presją czasu oraz jestem osobą w pełni dyspozycyjną.

W razie zainteresowania moją kandydaturą, proszę o kontakt telefoniczny.

Z wyrazami szacunku,

XYZ

 

Zdjęcia

listycv.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.