Wzór listu motywacyjnego kucharz

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń ten artykuł:

Adam Nowak

Ul. 

Warszawa

Tel. 

email:

Sz. P. Adam Kowalski

Restauracja XYZ

Ul. 

 Warszawa

Szanowni Państwo,

Z zainteresowaniem zapoznałem się z ogłoszeniem o pracę znajdującym się w lokalnej gazecie XYZ, dotyczącym zatrudnienia na stanowisku kucharza w Państwa lokalu gastronomicznym. Wyrażam chęć zgłoszenia swej kandydatury na wyznaczony wakat, mając na względzie własny rozwój oraz dobro Państwa restauracji.

W roku 2000 ukończyłem szkołę XYZ w Poznaniu. Przez lata intensywnie kształciłem się na kierunku kucharz, zdobywając nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także doświadczenie zawodowe. Systematyczne podnoszenie swoich kwalifikacji zaowocowało między innymi odbyciem przeze mnie stażu w jednej z popularnych lokalnych restauracji, gdzie początkowo byłem pomocnikiem szefa kuchni, a z czasem stałem się liderem personelu. To pozwoliło mi rozwinąć skrzydła w dziedzinie gastronomii i poskutkowało dalszym inwestowaniem w naukę. Odbyłem kilka kursów z zakresu przyrządzania dietetycznych menu obiadowych oraz zaawansowane szkolenia baristyczne. Po zakończeniu współpracy z wyżej wymienioną restauracją, postanowiłem wyjechać za granicę, by tam dalej się kształcić. Po przyjeździe do Wielkiej Brytanii udało mi się uczestniczyć w wielu programach przewidzianych dla kucharzy z doświadczeniem. Podszlifowałem język angielski oraz zapoznałem się z tradycyjnymi smakami goszczącymi w krajach wyspiarskich. Dzięki temu po powrocie do Polski, szukam pracy, która pozwoli mi na połączenie zdobytej wiedzy z determinacją oraz Państwa wymaganiami.

Jestem w stanie pomóc Państwu w ułożeniu nowego menu oraz przygotowaniu programu imprez okolicznościowych – wesel i bankietów. Mam nadzieję, że będę miał okazję do tego, aby zaprezentować swoja sylwetkę bliżej bezpośrednio na rozmowie kwalifikacyjnej. Dołożę wszelkich starań co do tego, aby utrzymać najwyższe standardy kucharskie w Państwa firmie.

Z poważaniem,

XYZ

Zdjęcia

listycv.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.