Wzór listu motywacyjnego lekarz

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń ten artykuł:

Adam Nowak

Warszawa

Sz. P. Adam Kowalski

Klinika XYZ

Warszawa

 

Szanowny Panie Dyrektorze,

W nawiązaniu do ogłoszenia o pracę, jakie znajduje się na stronie oficjalnej zarządzanej przez Pana placówki, składam swoje dokumenty aplikacyjne. Wyrażam tym samym chęć wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym na stanowisko dermatologa w prowadzonej przez Pana klinice.

Argumentem przemawiającym za moją kandydaturą na niniejszy wakat jest wiedza i doświadczenie, jakie udało mi się zdobyć wciągu ostatnich kilku lat. Wierzę, że moja osoba byłaby w stanie w znaczący sposób wpłynąć na rozwój Pańskiego ośrodka. Na wstępie zacznę od przybliżenia pokrótce mojej sylwetki. Jestem absolwentem Szkoły Medycznej w Warszawie. Ukończyłem ją z wyróżnieniem, uzyskując dyplom magistra w zakresie dermatologii. Od razu podjąłem się stażu zawodowego w jednej z lokalnych poradni medycyny estetycznej. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy, udało mi się zyskać tam zatrudnienie przez kilka miesięcy. Chcąc nadal rozwijać swoje kwalifikacje i pozyskiwać gruntowne doświadczenie, zdecydowałem się na równoczesne podjęcie pracy na pół etatu w Przychodni Rejonowej. Kontakt z rozmaitymi przypadkami, sprawił, że zacząłem poważnie rozważać podjęcie dalszego kształcenia. Jestem w trakcie robienia doktoratu. W czasie studiów na tym szczeblu opracowałem kilka autorskich dzieł badawczych i przeprowadziłem indywidualne analizy na podstawie przypadłości, z jakimi miałem styczność w swojej dotychczasowej praktyce lekarskiej. Przede mną ostatni etap – obrona pracy doktorskiej. Po pomyślnym finale, mam zamiar rozszerzać swoją wiedzę, podejmując zatrudnienie w prestiżowej klinice, którą Pańska placówka bez wątpienia jest.

Przez wszystkie lata aktywności zawodowej zrozumiałem, że profesja lekarza to misja, którą chce realizować. Bez przerwy staram się o to, aby nauczyć się właściwego kontaktu z pacjentem. Dotychczasowy wysiłek intelektualny dał mi doświadczenie, jak radzić sobie z presją czasu, natłokiem obowiązków oraz trudnymi sytuacjami. Intensywnie pracuje także nad moją odpornością psychiczną.

Mam nadzieje, że powyższe kwalifikacje, jak również opisana ścieżka kariery okażą się wystarczające do zatrudnienia mnie w Pańskim ośrodku. Chciałbym podzielić się swoją wiedzą oraz nadal rozwijać. Liczę na kontakt i możliwość sprawdzenia się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Pozostaję z wyrazami szacunku,

XYZ

Zdjęcia

listycv.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.