Wzór listu motywacyjnego na praktyki studenckie

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń ten artykuł:

Adam Nowak

Ul. 

Warszawa

Tel. 

email:

Sz. P. Adam Kowalski

Firma XYZ

Warszawska 25

Warszawa

Szanowni Państwo,

W Internecie natrafiłem na ogłoszenie o praktyki studenckie proponowane przez Państwa firmę na stanowisku Pracownika biurowego w Departamencie Operacji Bankowych. Jestem tegorocznym absolwentem i mam nadzieję, że w poniższym liście motywacyjnym uda mi się przekonać Państwa do swojej kandydatury i spotkamy się wkrótce na rozmowie kwalifikacyjnej.

Zacznę argumentację od tego, że przybliżę nieco swoją osobę. Jestem studentem V roku Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Administracja. Kontynuuję kształcenie na specjalności: Zarządzanie przedsiębiorstwem. Taki a nie inny fakultet wybrałem świadomie, wiedząc, że ten charakter i rodzaj pracy zawodowej będzie mi najbardziej odpowiadał ze względu na moje predyspozycje oraz cechy charakteru. Po pierwsze, uważam się za osobę bardzo skrupulatną, co w prowadzeniu biura jest jak najbardziej konieczne. Staram się za wszelką cenę wywiązywać z wszelkich powierzanych mi zdań. Po drugie, wyróżniam się znakomitą organizacją czasu, co przekłada się na zaangażowanie w realizowane obowiązki maksymalnie, jak to możliwe. Dzięki temu jestem multizadaniowcem, który może się wykazać szybkością i sprawnością działania na różnych płaszczyznach jednocześnie. Cieszę się także nieposzlakowaną opinią oraz świetną kondycją fizyczną, co pozwala mi na pogodzenie dalszej nauki na szczeblu wyższym z pracą zawodową w postaci praktyk. Lubię pracować w grupie, ale również bardzo chętnie sprawdzę się indywidualnym wykonywaniu zlecanych mi czynności. Jestem komunikatywny i punktualny.

By nie poprzestawać wyłącznie na nauce oraz zwiększyć swoje szanse na rynku zawodowym, staram się za wszelką cenę systematycznie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. W tym celu podjąłem się kilku kursów, które udało mi się doprowadzić do końca i zdobyć cenne certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w nich. I tak na koncie mam już, pomimo stosunkowo młodego wieku, profesjonalne szkolenie z zakresu zarządzania czasem oraz prowadzenia negocjacji biznesowych. Zapoznałem się też z etykietą i savoir vivre obowiązującymi w charakterze pracy klasycznej korporacji. Od lat szlifuję poziom znajomości języków obcych, kładąc szczególny nacisk na prawidłowość wymowy, z czym wiążą się moje częste wymiany studenckie, w jakich brałem udział przez pięć ostatnich lat. Za pośrednictwem uczelni zwiedziłem Irlandię oraz Wielką Brytanię, co pozwoliło mi wyszlifować język angielski w stopniu komunikatywny – zarówno w mowie, jak i na piśmie. Dodatkowo planuję w najbliższym czasie zacząć także naukę języka francuskiego, co również może się okazać przydatnym elementem na mojej dalszej ścieżce zawodowej.

Pragnę nawiązać z Państwem współpracę, aby udowodnić, że mimo braku większego doświadczenia, jestem w stanie wykazać się pracowitością, sumiennością w sferze realizacji wszelkich zadań, z jakimi będę miał do czynienia oraz pełnym poświęceniem temu, co zostanie mi powierzone. Aby dokładniej poznać, jaką jestem osobą, chętnie zjawię się na rozmowie kwalifikacyjnej, gdzie mogą Państwo twarzą w twarz zaznajomić się z moją kandydaturą. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Łącze wyrazy szacunku,

XYZ

Zdjęcia

listycv.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.