Wzór listu motywacyjnego opiekunka do dziecka

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń ten artykuł:

Anna Nowak

Warszawa

 

Sz. P. Adam Kowalski

 Warszawa

Szanowni Państwo,

W odwołaniu do ogłoszenia o pracę w charakterze opiekunki do dziecka, na jakie natknęłam się w portalu internetowym XYZ.p, składam swoją kandydaturę. Podstawą do tego, aby ubiegać się o podjęcie zatrudnienia u Państwa jest posiadane przeze mnie solidne przygotowanie pedagogiczne. Poniżej pozwolę sobie je pokrótce przybliżyć.

Jestem absolwentką Pedagogiki na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam specjalność nauczanie wczesnoszkolne i wychowanie przedszkolne. Zdobyłam wiedzę teoretyczną, która pozwoliła mi również na podjęcie praktyk zawodowych w miejskim punkcie przedszkolnym, o czym szerzej mogą Państwo przeczytać w załączonym do dokumentów aplikacyjnym życiorysie. Zdobyte umiejętności dały mi przekonanie, że praca z dziećmi jest nie tylko obraną przeze mnie ścieżką rozwoju zawodowego, ale także pasją.

Pomimo tego, że na chwilę obecną nadal kontynuuje pracę na stanowisku przedszkolanki, jestem osobą dyspozycyjną. Moje dotychczasowe zatrudnienie nie jest w pełnym wymiarze czasowym, dlatego też, nie chcąc pozostawać mało aktywną zawodowo, postanowiłam rozpocząć poszukiwania kolejnego zajęcia w tym samym kierunku. W ciągu tygodnia jestem do dyspozycji od godziny 11, dodatkowo nie ma też problemu z realizacją obowiązków na weekendach. Mieszkam stosunkowo niedaleko Państwa domu, stąd nie byłoby kłopotu również z zabieraniem dziecka do mnie, bądź przychodzeniem w nagłych przypadkach, bez wcześniejszego zaplanowania.

W swojej codziennej pracy z najmłodszymi, staram się dbać należycie o harmonijny rozwój dzieci, bez względu na ich grupę wiekową. Dokładam wszelkich starań co do tego, aby prawidłowo przekazywać wartości i zasady etyczne już od wczesnego dzieciństwa. Ponadto cenię sobie aktywność fizyczną, dlatego też organizując dziecku czas wolny, uwzględniam w nim gry i zabawy na świeżym powietrzu, które wyrobią w maluszku zdrowe nawyki. Moim walorem będzie także ukończenie kursu z zakresu komunikacji Sign2Baby, co daje mi szansę na lepsze komunikowanie się z podopiecznymi. Mogę śmiało powiedzieć, że zawodowi niani i przedszkolanki poświęciłam się całkowicie, czego potwierdzeniem będzie bez wątpienia ukończone przeze mnie szkolenie w zakresie pracy z dzieckiem cierpiącym na zespół ADHD. Wiem, jak nawiązywać relację z chorującym oraz mam solidne zaplecze merytoryczne dające sposobność radzenia sobie nawet z najcięższymi przypadkami tego typu zaburzeń.

Moje doświadczenie oraz zdobywane latami kompetencje powinny sprostać Państwa wymaganiom. Jeżeli są Państwo zainteresowani nawiązaniem ze mną współpracy, bardzo chętnie przyjdę w wyznaczone miejsce, aby zapoznać się bliżej i poznać dziecko, którym miałabym się opiekować.

Z poważaniem,

XYZ

Zdjęcia

listycv.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.