Sz.P. Ja Nowak Fi ma XYZ & b p;Wa zawa & b p; Sza ow i Pań two, Pi zę w ..." /> Wzór listu motywacyjnego - pracownik biurowy: Wzory listów - List motywacyjny i cv - wzory i przykłady - listycv.pl

Wzór listu motywacyjnego - pracownik biurowy

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń ten artykuł:

Adam Nowak

Warszawa

 

 

Sz.P. Jan Nowak

Firma XYZ

 Warszawa

 

Szanowni Państwo,

Piszę w nawiązaniu do ogłoszenia o wakat na stanowisku pracownik biurowy, na które natrafiłem w serwisie ogłoszeniowym xyz.pl. Formułując niniejszy list motywacyjny, jestem w pełni przekonany o tym, iż moja kandydatura na wyżej wyszczególnione stanowisko jest jak najbardziej odpowiednia. Posiadam szereg predyspozycji oraz bogaty wachlarz doświadczeń w szeroko rozumianych zajęciach biurowych, co przesądza o trafności wyboru mojej osoby.

Na wstępie rozpocznę od krótkiego przybliżenia istotnych faktów z mojego życia zawodowego, z którymi szerzej mają Państwo możliwość zaznajomienia się w załączonym do dokumentów aplikacyjnym CV. Jestem absolwentem Uniwersytetu XYZ. Ukończyłem z sukcesem studia z zakresu Administracji na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Od początku kształcenia na szczeblu wyższym, dokładałem wszelkich starań, co do tego, aby móc pozyskiwać bezustannie nowe doświadczenia, jakie w przyszłości zaowocują rozwojem kariery. Przez lata jednoczesnej nauki oraz indywidualnie podejmowanych, ochotniczych praktyk w rozmaitych instytucjach użyteczności publicznej typu kancelarie, biura i sekretariaty, udało mi się zdobyć solidne przygotowanie w kierunku podjęcia stałej i odpowiedzialnej pracy w podobnym charakterze. Po odbytych praktykach studenckich, nadszedł czas na podjęcie się stażu zawodowego w jednej z lokalnych firm o profilu korporacyjnym, o czym także wspomniałem w przesłanym życiorysie. Ambicje i wysokie aspiracje sprawiły, że w trakcie tych kilku miesięcy intensywnego zaangażowania w realizację obowiązków wynikających z kontynuowanego stażu, osoby decyzyjne doceniły efekty mojej pracy oraz trud w nią włożony, oferując mi stałe zatrudnienie w tejże placówce. Tak przepracowałem pięć ostatnich lat. Teraz jednak przyszedł czas na zmiany, czego wyrazem jest niniejsza prośba kierowana bezpośrednio do Pani/Pana.

Podczas praktyk, stażu i zatrudnienia w pełnym wymiarze zajmowałem się sporządzaniem i weryfikowaniem dokumentacji od strony merytoryczno-technicznej, przygotowywaniem raportów i zestawień oraz korespondencją. Dodatkowo mam wprawę w redagowaniu treści w edytorach komputerowych oraz obycie w towarzystwie branżowym zdobyte poprzez umawianie spotkań i utrzymywanie kontaktów biznesowych dotychczasowych przełożonych. Prowadziłem również harmonogram działań realizowanych w moim miejscu pracy oraz zajmowałem się fakturowaniem.

Podejmując zatrudnienie w Państwa firmie, mógłbym nadal pogłębiać swoją wiedzę oraz rozszerzać horyzonty. Ze względu na ogromy prestiż i stabilną pozycję rynkową, jestem pewien, że nawiązanie współpracy byłoby szansą na rozwinięcie się. Stanowię osobę rzetelną, uczciwą i punktualną. Z należytą odpowiedzialnością i zaangażowaniem podchodzę do wszelkich kwestii zawodowych. Potrafię zarówno wykazywać się w realizacji obowiązków w pojedynkę, jak i umiem współdziałać w większej grupie. Dążę do tego, aby systematycznie podwyższać stawianą sobie poprzeczkę i osiągać coraz to bardziej znaczące sukcesy na polu zawodowym. Moim kolejnym atutem jest dyspozycyjność oraz silna motywacja do pracy. Walorem argumentującym wybór akurat mojej kandydatury będzie również potwierdzona certyfikatem biegła znajomość języka angielskiego na poziomie B2 – w mowie i na piśmie.

Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Łączę wyrazu szacunku,

XYZ

Zdjęcia

listycv.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.