Wzór listu motywacyjnego recepcjonista

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń ten artykuł:

Anna Nowak

Ul. Krakowska 15/5

00-222 Warszawa

Tel. 123 456 789

annanowak@gmail.com

Sz. P. Adam Kowalski

Firma XYZ

Ul. Warszawska 25

00 – 123 Warszawa

Szanowni Państwo,

Przeglądając ogłoszenia o pracę w serwisie internetowym XYZ.p natknęłam się na Państwa publikację. Stanowisko recepcjonistki w tak prężnie i dynamicznie rozwijającej się firmie byłoby dla mnie idealne, ponieważ od lat trudnię się szeroko rozumianą pracą biurową. Byłam zatrudniona w kilku poważnych instytucjach działających na skalę ogólnopolską oraz lokalną. Znam zakres obowiązków w tego typu miejscach od podszewki.

Pokrótce opiszę argumentację, którą kierowałam się wysyłając do Państwa dokumenty aplikacyjne. Rozpocznę od tego, że jestem magistrem Administracji i Komunikacji Społecznej. Przez pięć lat intensywnej nauki zgłębiałam zagadnienia z różnorodnych dziedzin nauk humanistycznych, co pozwoliło mi w znaczący sposób rozszerzyć swoje horyzonty. W trakcie studiów podejmowałam się rozmaitych prac dorywczych, w takim wymiarze czasowym, na jaki pozwalały mi zajęcia uczelniane. Podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe, jednocześnie zdobywałam gruntowne doświadczenie, co dało mi sposobność połączenia przyswojonej teorii z wyrobioną praktyką.

Pierwszą pracą, jakiej się podjęłam było kilkumiesięczne obsługiwanie biura w sekretariacie uczelnianym. Zajmowałam się tradycyjnymi zadaniami biurowymi, utrzymywaniem kontaktów mailowych oraz obsługą korespondencji. Ponadto odbierałam telefony, przygotowywałam dokumenty i udzielałam informacji studentom. Takie wstępne przygotowanie do zawodu recepcjonistki – sekretarki pozwoliło mi przede wszystkim na nauczenie się komunikatywności. Ze względu na ciągły kontakt z ludźmi w różnych grupach wiekowych, stałam się osobą bardziej otwartą i zarazem pewną siebie. Taka łatwość nawiązywania relacji z innymi przesądziła o otrzymaniu przeze mnie kolejnej pracy, tym razem w lokalnym Call Center. Tam nie tylko podszlifowałam umiejętność elokwentnego i kulturalnego prowadzenia rozmów, ale także zaznajomiłam się z wszelkimi technikami sprzedaży. Dodatkowo musiałam przejść kilka szkoleń w zakresie negocjacji oraz korzystać z zajęć emisji głosu i poprawności wypowiedzi, aby popracować nad lepszą dykcją. Wszystko to zaowocowało kolejną szansą, jaka bardzo szybko pojawiła się na mojej ścieżce zawodowej, a mianowicie wakatem w sieci popularnego hotelu XYZ, który udało mi się zdobyć.

By rozszerzać swoje kwalifikacje, odbyłam kilka kursów z zakresu obsługi komputera oraz szkolenie na stanowisko sekretarki, które w pracy recepcjonistki również może okazać się pomocne. Ponadto, zdaję sobie sprawę z konieczności biegłego porozumiewania się w dzisiejszych czasach w językach obcych, dlatego też kontynuuję naukę języka angielskiego na prywatnych zajęciach z indywidualnym korepetytorem. Po opanowaniu materiału mam zamiar przystąpić do testów, które kończą się uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu na poziomie C1. Dodatkowo, w trakcie studiów uczestniczyłam również w wymianie studenckiej w Wielkiej Brytanii, co pozwoliło mi na wyzbycie się jakichkolwiek barier w komunikowaniu.

Odznaczam się dobrą prezencją oraz znam zasady savoir vivre. Potrafię szybko nawiązać kontakt i jestem osobą miłą oraz sympatyczną. Jestem przekonana, że zatrudnienie mnie w charakterze recepcjonistki w Państwa firmie byłoby nie tylko świetną pozycją w moim CV i nowym doświadczeniem na ścieżce zawodowej, ale także dobrą wizytówką dla Państwa placówki.

W przypadku zainteresowania, pozostaję dyspozycyjna. Mam nadzieję, że uda nam się spotkać na rozmowie kwalifikacyjnej i nawiązać owocną współpracę.

Łączę wyrazy szacunku.

XYZ.

Zdjęcia

listycv.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.