Wzór listu motywacyjnego sekretarka

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń ten artykuł:

Anna Nowak

Warszawa

 

Sz. P. Adam Kowalski

Szkoła XYZ

Warszawa

Szanowni Państwo,

W ogłoszeniu Gazety XYZ natrafiłam na ogłoszenie w Państwa firmie o pracę na stanowisku sekretarki. Pisząc niniejszy list motywacyjny, pragnę przedstawić swoją kandydaturę na powyższy wakat. Skłoniło mnie do tego moje duże doświadczenie w realizacji obowiązków o podobnym charakterze, a także ukończone studia na kierunku Administracja na Wydziale Uniwersytetu Katowickiego.

Jak dotąd udało mi się rozwijać swoją karierę na różnych płaszczyznach. W trakcie kontynuowania studiów podjęłam się równocześnie pracy w jednej z lokalnych kancelarii prawnych, o czym wspomniałam szerzej w załączonym wraz z dokumentami aplikacyjnymi CV. Współpraca z firmą XYZ pozwoliła mi na zdobycie gruntownego przygotowania do dalszej pracy na tym stanowisku. Przez niemal pół roku do moich głównych zadań należało umawianie spotkań z klientami, prowadzenie korespondencji, wykonywanie podstawowych zajęć biurowych, wypełnianie formularzy oraz nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów z kontrahentami. Tych sześć miesięcy intensywnego wykazywania się i zaangażowania dało mi sposobność rozwoju umiejętności organizacyjnych. Poznałam również czym jest planowanie działań w praktyce oraz jak wygląda koordynowanie zadań wykonywanych na różnych szczeblach równocześnie. Zaznajomienie się ze specyfiką pracy w takim miejscu, pozwoliło mi na to, aby móc bez większych trudności ubiegać się o zatrudnienie w kolejnym podmiocie gospodarczym, jaką okazała się firma XYZ o profilu informatycznym.

Branża, w jakiej działa niniejsze przedsiębiorstwo to szeroko rozumiana dziedzina IT, w związku z czym obecność w niej na stanowisku asystentki prezesa wymusiła na mnie konieczność systematycznego poszerzania swojej wiedzy na rozlicznych kursach i szkoleniach, w trakcie których zgłębiłam informacje o tym, jak sprawnie prowadzić biuro, zarządzać ekonomicznie swoim czasem oraz zachowywać się w kontaktach z partnerami biznesowymi. Odbyłam również kilka kursów informatycznych Microsoft, które ukończyłam z certyfikatem. To potwierdza dobrą znajomość posługiwania się w obszarze programów: WORD, EXCEL, ACCESS, POWER POINT.

Pomimo tego, że jestem osobą pracującą dopiero dwa lata, staram się za wszelką cenę rzetelnie wywiązywać ze swoich obowiązków zawodowych oraz podchodzę do aspektu powierzanych mi zadań w pełni odpowiedzialnie. Potrafię pracować pod presją czasu oraz sprawdzam się w działaniu w grupie. Umiem być konsekwentna i otwarta w kontaktach z nowo poznanymi. Jestem osobą komunikatywną a moim dodatkowym walorem jest dobra znajomość dwóch języków obcych – angielskiego (w stopniu zaawansowanym) oraz francuskiego (w stopniu podstawowym). Odznaczam się nienaganną kulturą osobistą oraz znajomością biurowego savoir vivre.

Liczę na to, że będę miała możliwość szerszego zaprezentowania swojej osoby na rozmowie kwalifikacyjnej.

Z wyrazami szacunku,

XYZ

Zdjęcia

listycv.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.