Wzór listu motywacyjnego sprzedawca

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń ten artykuł:

Adam Nowak

Warszawa

 

Sz. P. Adam Kowalski

Firma XYZ

Warszawa

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na ogłoszenie o pracę znajdujące się na stronie internetowej Państwa firmy, pragnę przedstawić swoją kandydaturę. Aplikuję na stanowisko Sprzedawcy – Doradcy Klienta, ponieważ posiadam doświadczenie w pracy o podobnym charakterze.

Na wstępie podkreślę, że jestem absolwentem technikum handlowego w Poznaniu. Zakończyłem z powodzeniem kierunek sprzedaży detalicznej, co pozwoliło mi na pozyskanie gruntownej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej na temat niniejszej branży. Poprzez praktyki zawodowe udało mi się zgłębić tajniki skutecznej sprzedaży oraz techniki właściwej ekspozycji towaru. Ukończenie wyżej wymienionego fakultetu dało mi sposobność szybkiego rozpoczęcia pracy. Zostałem zatrudniony w placówce jednej z ogólnoeuropejskich firm specjalizujących się w szeroko rozumianym handlu. Praca dla firmy XYZ stała się dla mnie motorem napędzającym do dalszego rozwijania w tej dziedzinie. Nauczyłem się, w jaki sposób negocjować z partnerami biznesowymi oraz na co zwracać szczególną uwagę przy zawieraniu transakcji kupna-sprzedaży. Ponadto obyłem się z metodami reklamy oraz promocji, co mogę wykorzystać również w pracy u Państwa.

Dodatkowym walorem potwierdzającym adekwatność mojej kandydatury na wyznaczone stanowisko jest również fakt, że interesuję się elektroniką, a w szczególności sprzętem RTV i wszelkimi nowinkami z tej dziedziny. Jako, że Państwa sklep działa w obszarze tej branży, mógłbym połączyć pracę zawodową z zainteresowaniami. Stanowię osobę solidną, która dokładnie przykłada się do realizowanych obowiązków. Jestem sumienny i odpowiedzialny, a do tego rzetelnie wykonuję wszelkie powierzane mi zadania. Poprzednie prace pozwoliły mi na umiejętne zastosowanie technik sprzedażowych w praktyce. Potrafię dobrze odnaleźć się w dużym zespole pracowniczym, ale także działać w pojedynkę.

Do dokumentów aplikacyjnych załączam poza niniejszym listem motywacyjnym również CV oraz zeskanowane referencje od poprzednich pracodawców. Mam nadzieję, że uda mi się skonfrontować moje umiejętności z Państwa wymaganiami w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej i tygodnia próbnego.

Z nadzieją nawiązania dalszej współpracy,

XYZ

Zdjęcia

listycv.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.