Praca bez doświadczenia. Jak przekonać, że będziemy odpowiednim kandydatem?

Ocena: 0.0/10

Liczba ocen: 0

Oceń ten artykuł:

To, że nie masz żadnego doświadczenia zawodowego i dopiero co ukończyłeś naukę, a już chcesz podjąć się pierwszej pracy zarobkowej wcale nie przesądza o tym, że na samym wstępie swych poszukiwań jesteś skazany na serię porażek. Pokażemy Ci, na co zwrócić uwagę i co zaakcentować.

Charakter ważniejszy niż formalności

Nawet, kiedy nie posiadasz konkretnej pozycji zawodowej, którą warto byłoby umiejscowić w swoim życiorysie, możesz wspomnieć w liście motywacyjnym, jakie masz cechy charakteru. Podkreśl to, że jesteś osoba młodą, mającą zapał do pracy, zaangażowaną, chętną do nowych wyzwań, energiczną i kreatywną. Bez wątpienia takie wartości przesądzają o tym, że wybór pada na danego kandydata. Każdy szef woli mieć za biurkiem osobę pomysłową, przykładającą się do pracy należycie i chętną do działania a nie starego wygę, który pomimo fachu w kieszeni i wielu przepracowanych lat do pracy się nie pali. Im starszej daty specjalista, tym niestety częściej o wypalenie zawodowe, wyższe są także jego wymagania, co do zarówno zarobków, jak także warunków zatrudnienia w ogóle. Młodzież chcąc załapać się do pierwszej, konkretnej pracy raczej nie będzie wybrzydzała.

Wyciągnij na wierzch swoje zdolności

Doświadczenie to nie jest jedyny argument, który powinien przesądzać za tym, iż dana osoba jest zatrudniona na danym etacie. Równie ważne okazują się faktyczne umiejętności posiadane przez kandydata. Jako te umiejętności rozumie się chociażby fakt posługiwania się prawem jazdy, znajomość języków obcych czy też obsługa komputera. Wszystko to można przedstawić poprzez potwierdzenie stosownym dokumentem – certyfikatem czy dyplomem. O posiadanych papierach, świadczących o naszych umiejętnościach warto także wspomnieć w CV, wyszczególniając na to osobna rubrykę.

Przekonaj, że się opłacasz

Przy młodej osobie, bez większego doświadczenia w danym kierunku, bardzo często rekruterzy decydują się postawić pytanie – dlaczego w takim razie Ty? W takim momencie mamy niezwykle szerokie pole do popisu. Warto jednakże nadmienić, że nasza kandydatura jest z perspektywy pracodawcy znacznie bardziej korzystna. Podkreślmy, że rozumiemy, iż daleko nam do specjalistów z konkretnej dziedziny, ale że chcemy się uczyć, chętnie będziemy zdobywać nową wiedzę, z przyjemnością uczęszczać będziemy na rozmaite szkolenia i kursy, bo wszystko to jest w konsekwencji z korzyścią wyłącznie dla nas samych. Ponadto możemy także wspomnieć o tym, że na pewno ekspert z dużym doświadczeniem chciałby o wiele większą kwotę wynagrodzenia niż my i korzystniejsze dla niego warunki zatrudnienia.

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj swój komentarz

listycv.pl © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.